BİRECİK’TE FISTIK VE LAVANTAYA İLGİ ARTTI

Şanlıurfa Birecik Orman Fidanlık Müdürlüğü yaklaşık 350 bin adet Fıstık ve 5 Bin adet örnek teşkil edecek lavanta ve fıstık ekimine başlandı. Tıbbi aromatik bitkilerin geliştirilmesi, özellikle küresel ısınmayla beraber artan sıcaklıklara bağlı olarak sıcaklıklara karşı dayanıklı ürün çeşitlerini geliştirmeye yönelik fıstık ve Lavanta çeşidi daha çok çünkü daha erken verime geliyor. Yine lavanta, arıcılık ve benzer bir çok konuda çalışmalarımız olacak. Hep birlikte Bölgenin kalkınması için el ele vererek çalışmalara devam edecektir. HABER :ABDULLAH YİĞİT

Bugün GÜNDEM 

Şanlıurfa Birecik Orman Fidanlık Müdürlüğü yaklaşık 350 bin adet Fıstık ve 5 Bin adet örnek teşkil edecek lavanta ve fıstık ekimine başlandı.

Tıbbi aromatik bitkilerin geliştirilmesi, özellikle küresel ısınmayla beraber artan sıcaklıklara bağlı olarak sıcaklıklara karşı dayanıklı ürün çeşitlerini geliştirmeye yönelik fıstık ve Lavanta çeşidi daha çok çünkü daha erken verime geliyor. Yine lavanta, arıcılık ve benzer bir çok konuda çalışmalarımız olacak. Hep birlikte Bölgenin kalkınması için el ele vererek çalışmalara devam edecektir.

HABER :ABDULLAH YİĞİT

Önerilen Haberler

Leave a Comment