Birecik’te Kanalizasyon Suları Fıstık Ağaçlarını Kuruttu

Birecik’te yetersiz olan kanalizasyon sularının toplandığı deponun taşması nedeniyle ilçenin kanalizasyon suları vatandaşların Fıstık bahçelerine akmaya başladı. Birecik’te yetersiz olan kanalizasyon sularının toplandığı deponun taşması nedeniyle ilçenin kanalizasyon suları vatandaşların Fıstık bahçelerine akmaya başladı. Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi İnnapli mahallesi sınırları içerisinden kanalizasyon suları depodan taşması nedeniyle 4 mahallenin kanalizasyon suları vatandaşların Fıstık bahçelerine akmaya başladı. Fısıtık ağaçlarının kurumasına sebeb olan kanalizasyon suları bahçe sahiplerini isyan ettidi. Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi innapli mahallesi sınırları içerisinden geçen 4 mahallenin kanalizasyon suları pis atık sular ve pislikleri vatandaşların Fıstık bahçelerinin yanı sıra tarımda kullandıkları…

Birecik GÜNDEM 

Birecik’te yetersiz olan kanalizasyon sularının toplandığı deponun taşması nedeniyle ilçenin kanalizasyon suları vatandaşların Fıstık bahçelerine akmaya başladı.

Birecik’te yetersiz olan kanalizasyon sularının toplandığı deponun taşması nedeniyle ilçenin kanalizasyon suları vatandaşların Fıstık bahçelerine akmaya başladı.

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi İnnapli mahallesi sınırları içerisinden kanalizasyon suları depodan taşması nedeniyle 4 mahallenin kanalizasyon suları vatandaşların Fıstık bahçelerine akmaya başladı. Fısıtık ağaçlarının kurumasına sebeb olan kanalizasyon suları bahçe sahiplerini isyan ettidi.

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi innapli mahallesi sınırları içerisinden geçen 4 mahallenin kanalizasyon suları pis atık sular ve pislikleri vatandaşların Fıstık bahçelerinin yanı sıra tarımda kullandıkları arazilere taşmaya başladı. Vatandaşlar pis kokular ve kanalizasyon atıkları nedeniyle arazilerine giremez oldu.

 

Cumhuriyet halk partisi kadın kolları başkanı Feride Acar vatandaş; Fıstık bahçesi ile Tarlaları kanalizasyon suları ile kaplı olan  tarlalarına giremiyor. İnnapli mahallesinde bulunan bahçelere kadar ulaşan pis sular doğal yaşamı, tarımı ve insan sağlığını tehdit ediyor. Geri dönüşü olmayan bir durumla karşı karşıyayız. Fısıtık ağaçlarımız kurudu. Yetkililerin bir an önce bu duruma bir çözüm bulmalarını bekliyoruz. ” dedi.

Önerilen Haberler

Leave a Comment