Hacı Sadettin Bilgin Cami Külliyesi’nde İlk Cuma Namazı Kılındı: Birecik’e Yeni Bir Değer Katıldı

Birecik ilçesinde, hayırsever Bilgin Ailesi tarafından yapılan Hacı Sadettin Bilgin Cami Külliyesi, ilk Cuma namazıyla ibadete açıldı. Yusuf Bilgin ve Kadir Bilgin Şanlıurfa ve Gaziantep’in tanınmış iş insanı Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sadettin Bilgin’in önderliğinde gerçekleştirilen bu önemli proje, ilçeye kazandırılan ilk külliye olma özelliği taşıyor.Bilgin ailesi,ne Birecik ilçesine kazandırılan güzel değerlerden dolayı teşekkürler edildi. Birecik Kaymakamı Mustafa Gürbüz, Şanlıurfa Milletvekili M. Faruk Pınarbaşı, Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, ve Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sadettin Bilgin’in yanı sıra çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşen açılış töreninde, ilk…

Belediye Başkanı Birecik Birecik Kaymakamlık Büyükşehir Güneydoğu Hüseyin Bozkurt Kadir bilgin Mahmut Mirkelam Mehmet Faruk Pınarbaşı Mustafa Gürbüz Şanlıurfa Seddattin bilgin Yusuf bilgin 

Birecik ilçesinde, hayırsever Bilgin Ailesi tarafından yapılan Hacı Sadettin Bilgin Cami Külliyesi, ilk Cuma namazıyla ibadete açıldı. Yusuf Bilgin ve Kadir Bilgin Şanlıurfa ve Gaziantep’in tanınmış iş insanı Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sadettin Bilgin’in önderliğinde gerçekleştirilen bu önemli proje, ilçeye kazandırılan ilk külliye olma özelliği taşıyor.Bilgin ailesi,ne Birecik ilçesine kazandırılan güzel değerlerden dolayı teşekkürler edildi.

Birecik Kaymakamı Mustafa Gürbüz, Şanlıurfa Milletvekili M. Faruk Pınarbaşı, Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, ve Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sadettin Bilgin’in yanı sıra çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşen açılış töreninde, ilk Cuma namazı dualarla kılındı.

Hacı Sadettin Bilgin Cami Külliyesi, 10.000 m2’lik bir alana inşa edilmiş olup, 5 bin kişinin ibadet edebileceği kapasiteye sahiptir. Külliye içerisinde; Gasilhane, Cenaze Yıkama Yeri, Morg, Erkek ve Bayan Taziye Evi, Kuran Kursu, İmam Evi ve otopark gibi hizmet birimleri bulunmaktadır. İlçenin en büyük camisi ve ilk külliyesi olma özelliğini taşıyan bu yapı, Birecik’in sosyal ve kültürel hayatına büyük bir katkı sunmaktadır.

Birecik halkı ve ilçenin önde gelen isimleri, Bilgin Ailesi’ne bu değerli eseri ilçeye kazandırdıkları için teşekkürlerini sunarken, bu önemli projenin ilçenin gelişimine ve birlik beraberliğine katkı sağlayacağına inanmaktadırlar. Hacı Sadettin Bilgin Cami Külliyesi’nin açılışıyla birlikte, ilçenin sosyal ve dini hayatına önemli bir katkı sağlanmıştır.

Kaynak Hüseyin Bozkurt

Önerilen Haberler

Leave a Comment