MAYIS AYINDA BU İŞİ BİTİRELİM

  Seçimlerin öne alınması tartışması sürerken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den dikkat çeken bir açıklama geldi.   MHP TBMM Grup Toplantısında konuşan Bahçeli, muhalefete “Uzlaşalım” çağrısı yaptı, mevsim şartlarına dikkat çekerek “Mayıs ayında bu işi bitirelim” dedi.   Devlet Bahçeli şunları söyledi:   ”Seçimin ne zaman yapılacağıyla ilgili tartışmaların bir an evvel son bulması, mevsim şartlarıyla birlikte uygun bir tarihin mutabakatla tespiti iyi niyetli beklentimizdir. Böyle bir karar çıkarsa bu durum bir erken seçim değil, seçim tarihinin güncellenmesi şeklinde yorumlanmalıdır. Kriz çıkarmanın, kavga iklimi yaratmanın ahlaken bir karşılığı olmayacağını görmek…

GÜNDEM SİYASET 

 

Seçimlerin öne alınması tartışması sürerken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den dikkat çeken bir açıklama geldi.

 

MHP TBMM Grup Toplantısında konuşan Bahçeli, muhalefete “Uzlaşalım” çağrısı yaptı, mevsim şartlarına dikkat çekerek “Mayıs ayında bu işi bitirelim” dedi.

 

Devlet Bahçeli şunları söyledi:

 

”Seçimin ne zaman yapılacağıyla ilgili tartışmaların bir an evvel son bulması, mevsim şartlarıyla birlikte uygun bir tarihin mutabakatla tespiti iyi niyetli beklentimizdir. Böyle bir karar çıkarsa bu durum bir erken seçim değil, seçim tarihinin güncellenmesi şeklinde yorumlanmalıdır. Kriz çıkarmanın, kavga iklimi yaratmanın ahlaken bir karşılığı olmayacağını görmek lazımdır.

Önerilen Haberler

Leave a Comment