Resmi Gazete’de yayımlandı: Deprem sigortasında teminat tutarı artırıldı

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Zorunlu Deprem Sigortası azami teminat tutarı arttırıldı. Buna göre, azami teminat tutarı 640 bin liradan, bir milyon 272 bin liraya yükseltildi. Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Zorunlu Deprem Sigortası azami teminat tutarı arttırıldı.   Buna göre, Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında bir mesken için verilecek azami teminat tutarı 640 bin liradan, bir milyon 272 bin liraya yükseltildi. Azami prim tutarı risk grubuna göre, en yüksek 869 lira, en düşük 252 lira oldu. Sigorta bedelinin tespitinde kullanılan sigorta bedeli hesabına esas metrekare tutarı da betonarme yapı tarzı için 6…

Birecik Bugün Güneydoğu Şanlıurfa 

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Zorunlu Deprem Sigortası azami teminat tutarı arttırıldı. Buna göre, azami teminat tutarı 640 bin liradan, bir milyon 272 bin liraya yükseltildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Zorunlu Deprem Sigortası azami teminat tutarı arttırıldı.

 

Buna göre, Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında bir mesken için verilecek azami teminat tutarı 640 bin liradan, bir milyon 272 bin liraya yükseltildi.

Azami prim tutarı risk grubuna göre, en yüksek 869 lira, en düşük 252 lira oldu.

Sigorta bedelinin tespitinde kullanılan sigorta bedeli hesabına esas metrekare tutarı da betonarme yapı tarzı için 6 bin lira, diğerleri için 4 bin lira olarak belirlendi.

Tebliğ 1 Ocak 2024 itibariyle geçerli olacak.

#Editör hayat

Önerilen Haberler

Leave a Comment