Şanlıurfa’nın İlk Kadın Muhtarı: Şükran İmrak

31 Mart seçimlerinde Şanlıurfa’nın Birecik İlçesi, Mezra Mahallesi’nde bir ilk yaşandı. Şanlıurfa’nın Birecik İlçesine bağlı Mezra Mahallesine Mahallesi’nde 3 erkek adaya karşı yarışan Şükran İmrak , mahalle muhtarı seçildi. Şükran İmrak Şanlıurfa’nın ilk kadın muhtarı oldu. 31 Mart Seçimlerinde Birecik İlçesine bağlı Mezra Mahallesi Muhtar Adayı Şükran İmrak seçildi. . 3 erkek adaya karşı yarışan Şükran İmrak , Mezra Mahallesi Muhtarı oldu. Şanlıurfa’da toplam 7 kadın muhtar adayı yarışıyordu. Şükran İmrak ile birlikte Şanlıurfa’da ilk kez bir kadın, mahalle muhtarı oldu.   Etrafında çevreci olarak ün salan Mezra Mahallesinin 45…

GÜNDEM 

31 Mart seçimlerinde Şanlıurfa’nın Birecik İlçesi, Mezra Mahallesi’nde bir ilk yaşandı.

Şanlıurfa’nın Birecik İlçesine bağlı Mezra Mahallesine Mahallesi’nde 3 erkek adaya karşı yarışan Şükran İmrak , mahalle muhtarı seçildi. Şükran İmrak Şanlıurfa’nın ilk kadın muhtarı oldu.

31 Mart Seçimlerinde Birecik İlçesine bağlı Mezra Mahallesi Muhtar Adayı Şükran İmrak seçildi. . 3 erkek adaya karşı yarışan Şükran İmrak , Mezra Mahallesi Muhtarı oldu. Şanlıurfa’da toplam 7 kadın muhtar adayı yarışıyordu. Şükran İmrak ile birlikte Şanlıurfa’da ilk kez bir kadın, mahalle muhtarı oldu.

 

Etrafında çevreci olarak ün salan Mezra Mahallesinin 45 yaşındaki ev hanımı olan yeni muhtarı Şükran İmrak böylece Şanlıurfa’da bir ilki gerçekleştirmiş oldu. 5 çocuk annesi Muhtar Şükran İmrak hizmet için aday olduğunu belirterek Şanlıurfa’nın İlk Kadın Muhtarı olma gururunu yaşıyorum dedi.

 

13 bin nüfusu bulunan Mezra Mahallesi nde 31 Mart seçimlerinde 8300 seçmenin 2240 oy alan Şükran İmrak , mahallenin muhtarlığına seçildi.

 

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde, 2240 civarında oy alan Şükran İmrak , rakiplerini açık ara oy farkı ile geride bırakarak ilçenin ve Şanlıurfa’nın ilk ve tek kadın muhtarı olma ünvanını kazandı.

 

31 Mart 2024 Mahalli idareler seçimleri öncesi Küresel Eşitlik Ve Kapsayıcılık Ağı yaptığı araştırma da Şanlıurfa’nın Cumhuriyet tarihi boyunca kadın Muhtar çıkarmayan iller arasında olduğunu açıklamıştı.

 

Kadınların siyasette eşit temsili için çalışmalar yürüten Küresel Eşitlik Ve Kapsayıcılık Ağı ,ülkenin her ilinden daha çok kadın muhtar adayının çıkması için ” 1 kapıda sen aç ” adlı bir kampanya başlatmıştı.

#Editör hayat

Önerilen Haberler

Leave a Comment