Bibi Aslan, Hayat son dediğiniz yerde başlar. Durmak, yılmak yok yola devam!

Bibi Aslan: Hayat son dediğiniz yerde başlar. Durmak, yılmak yok yola devam! VIP Cosmetic Academy sahibi Bibi Aslan,1998 yılında hobi olarak başladığı bu sektörde kuaförlük mesleğini yapmaya başladı. Ardından bir meslek daha edinerek ana okullarında entegrasyon uzmanı olarak eğitmenlik yapt ve bu süreçte her zaman yan mesleği olarak güzelik uzmanlığına devam etti. Ve sonra 2013’te birgün, Çin’den aldığı güzellik uzmanlığı için eğitmenlik teklifi ile sektöre girmiş oldu. Orada da eğitimleri zaman zaman devam etmekte. Onun haricinde Türkiye’deki eğitimleri de devam ediyor. Şimdi, Almanya’da devlet onaylı olan bir kozmetik okulu olsu…

Bugün EĞİTİM EKONOMİ GÜNDEM KÜLTÜR SANAT MAGAZİN YAŞAM 

Bibi Aslan: Hayat son dediğiniz yerde başlar. Durmak, yılmak yok yola devam!

VIP Cosmetic Academy sahibi Bibi Aslan,1998 yılında hobi olarak başladığı bu sektörde kuaförlük mesleğini yapmaya başladı. Ardından bir meslek daha edinerek ana okullarında entegrasyon uzmanı olarak eğitmenlik yapt ve bu süreçte her zaman yan mesleği olarak güzelik uzmanlığına devam etti. Ve sonra 2013’te birgün, Çin’den aldığı güzellik uzmanlığı için eğitmenlik teklifi ile sektöre girmiş oldu. Orada da eğitimleri zaman zaman devam etmekte. Onun haricinde Türkiye’deki eğitimleri de devam ediyor. Şimdi, Almanya’da devlet onaylı olan bir kozmetik okulu olsu ve birçok kadına iş imkanı sağlıyor.

Eğitimlerden sonra çalıştıkları birçok iş yeri sahiplerine de destek olmakta. Hedefleri daha çok güzelik uzmanı yetiştirmek ve bu yolda teşvik etmek. Daha çok kadınımızın hayatına dokunabilmek, zirveye ulaştımak. Ayrıca pandemi döneminde de boş durmayarak tıbbi uygulama eğitimlerini tamamlayan Bibi Aslan, uzmanlık sınavlarını vererek baş koyduğu bu yolda bir adım daha yükselirken, hayat felsefesini, “Durmak, yılmak yok, yola devam… Her son sandığımızda aslında yeni bir hayat başlar benim için. Ve bu hep daha güzel yollara açılır.” cümleleriyle açıkladı.
Haber :Sedat Sarıkaya

Önerilen Haberler

Leave a Comment