GÜNDEM YAŞAM 

Birecik te ekmek fırını denetimi

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde Birecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından, pide fırınlarına yönelik ruhsat, gramaj ve hijyen denetimleri gerçekleştirildi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını korumak amacıyla yürüttüğü denetimlere ara vermeden sürdürüyor. İletişim Merkezine gelen istek ve şikayet kayıtlarını göz önünde bulunduran zabıta ekipleri, pide fırınlarına yönelik denetim yaptı. Fırsatçılığa geçit vermemek için gramaj kontrolleri gerçekleştiren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, işyeri çalışma ruhsatını incelediği fırınlarda, hijyen denetimlerini de gerçekleştiriyor. DENETİMLER DEVAM EDECEK Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilçe genelindeki fırınlara yönelik yapılan denetimlerin aralıksız şekilde devam edileceğini ifade edildi.

Read More
GÜNDEM YAŞAM 

Yeni PTT Acentesinin Açılışı Gerçekleştirildi

Mevcut PTT şubesinde oluşan kalabalığı önlemek, vatandaşlarımıza daha kaliteli ve hızlı hizmet verebilmek adına PTT Genel Müdürlüğü nezdinde yapılan girişimler sonrası ilçemize kazandırılan PTT acentesinin açılışı bugün saat 13,00 de gerçekleştirildi. İlçemiz Meydan Mahallesi Ayvazlar Sokak No: 14 (ilçe tedaş binası yanı )adresindeki acentede açılışına ilçe kaymakamı Kadir Duman Şanlıurfa PTT başmüdürü Mustafa Kargın ilçe PTT müdürü Kadir Nar ilçe Ak parti başkanı Vahap Aktar ilçe belediye başkan yardımcısı Adnan Yaşar ve çok sayıda davetli katıldı. İlçe adına bir çok girişimler sonucu kazandırılan ve ilçenin kanayan yarasına çözüm amaçlı açılan…

Read More
GÜNDEM YAŞAM 

Hamburg Türk Basın Birliği Mensupları Kaymakam Sarı ve Başkan Albayrak ı Ziyaret Etti

Halfeti nin tarihi ve kültürel zenginliğini yerinde görmek, için ilçeye gelen Hamburg Türk Basın Birliği Mensupları ilçe belediye Başkanı Şeref Albayrak ı makamında ziyaret ederim ilçenin tarihi ve doğası hakkında bilgi aldılar.Başkan Albayrak yaptığı açıklamada “ Almanya’dan gelen Hamburg Türk Basın Birliği’nin kıymetli temsilcilerini misafir ettik ; kendilerine nazik ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum “ dedi.Halfeti kaymakamı Selin Sarı yıda makamında ziyaret eden Hamburg Türk Basın Birliği Mensupları karşılıklı bilgi alış verişinden sonra kaymakam Selin Sarı yla birlikte  hatıra fotoğrafı çekildiler.

Read More
GÜNDEM YAŞAM 

Halfeti ‘de Muhtarlar Günü kutlandı

Halfeti ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Halfeti Kent Meydanı’ndaki törene, Halfeti Kaymakamı Selin Sarı. ilçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mahir Soner Çalışkan.,siyasi parti ilçe başkanları, kamu kurum müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasının ardından İstiklal Marşı okundu Muhtar günü vesilesiyle konuşma yapan Halfeti belediye başkanı Şeref Albayrak“Yönetime geldiğimiz tarihten itibaren çok önemli çalışmalar gerçekleştirdik. 1.5 yıl süren pandemi sürecinde ve sonrasında muhtarlarımızın ihtiyaçları cevap verebilmek için elimizden gelen çabayı gösterdik. 2.5 yılı beraber doldurduk. Halfeti 50 bine yaklaşan nüfusuyla üniversitesiyle, sanayisi ve esnafıyla gelişmekte olan…

Read More
GÜNDEM YAŞAM 

HÜSEYİN KIRAN `A TÜMSAD `DAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

TÜMSAD Federasyonu Başkanı Vakıf Demir ve Başkan Danışmanı İsmail Sarıçiçek, Türk Sporuna yapmış olduğu katkılarından dolayı KRN Group Otomotiv Sanayi Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Genç Girişimci iş Adamı Hüseyin Kıran `a teşekkür ziyaretinde bulundular. Ziyarette Başkan Hüseyin Kıran `a Gaziantep Spor Forması Üzerinde yazılı Hüseyin Kıran formasını takdim ettiler. Kıran ise TÜMSAD Federasyonu Başkanı Vakıf Demir ve Başkan Danışmanı İsmail Sarıçiçek `in ziyaretinden dolayı kendilerine teşekkür etti. Kıran, Türk Sporuna Hizmet etmeye her türlü desteği vermeye hazırım dedi.

Read More
GÜNDEM YAŞAM 

Birecik Belediyesi Asfalt Çalışmalarına Start Verdi

Birecik belediyesi tarafından hastane caddesi,10 Temmuz Caddesi ve Karşıyaka mahallesinde asfalt çalışmasına başladı. Hizmetlerin vatandaşların talepleri doğrultusunda yapıldığını belirten, Başkan Mahmut Mirkelam ”Halkımızla birlikte onlardan aldığımız güçle daha birçok başarılı çalışmaya imza atacağız, yollarımızın kalitesini artırmak ve standardını yükseltmek adına yoğun bir tempoyla çalışıyoruz ”dedi..Fen işleri müdürü M.Lami Yahlizade “asfalt çalışmaları sırasında bizleri sabırla bekleyen esnaflarımıza teşekkür ederim verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı kendilerinden özür dileriz amacımız güzel bir Birecik “dedi.

Read More
GÜNDEM YAŞAM 

Hüseyin Kıran Göreve Başlayan Kâhta Kaymakamını Makamında Ziyaret etti

Hayırsever iş adamı Hüseyin Kıran ve iş adamı Ahmet Akay Kahta kaymakamı Selami Korkutata  yı makamında ziyaret ederek başarılar diledi. Şanlıurfa nın Halfeti ilçesinden Cumhurbaşkanlığı imzasıyla yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama kararnamesiyle Adıyaman Kahta ilçesine tayini çıkan Korkutata Kahta’nın büyük bir ilçe olduğunu ve çok güzel tarihi mekanlara ev sahipliğini yaptığını belirtirken, ilçeyi her alanda geliştirmek için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağını söyledi. Kaymakam Korkutata ziyaret nedeniyle konuklarına teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Read More
GÜNDEM YAŞAM 

İş yerinin açılışını Başkan Albayrak yaptı

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde yeni faaliyete geçen iş yerinin açılışını Belediye Başkanı Şeref Albayrak,hayırsever iş adamı Hüseyin Kıran  Birecik MHP ilçe başkan Ömer Güneş muhtarlar ve bölgenin tanına iş adamları yaptı.Şanlıurfa’nın Birecik İlçesinde Hüseyin Bozkurt isimli girişimci tarafından gıda ve yemek sektörüne hitap eden bir iş yeri açıldı. Hükümet konağı Siyahgül Mahallesi Aydın Güven Gürkan Caddesi üzerinde faaliyete geçen iş yerinin açılışını Halfeti Belediye Şeref Albayrak, muhtarlar ve bölgedeki iş adamları yaptı. İstihdama katkı sunacak Bu gün yeni bir işletmenin ilçeye kazandırılmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirten Halfeti Belediye Şeref Albayrak, ” Gerçekten…

Read More
GÜNDEM YAŞAM 

SAKİN ŞEHRE BAYAN KAYMAKAM

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararları ile Halfeti Kaymakamı Selami Korkutata’nın yerine Denizli’nin Çal ilçe Kaymakamı Selin Sarı atandı. SELİN SARI KİMDİR ? 1989 yılında Rize’de doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2017’de 105. Dönem Rize Kaymakam Adayı olarak görevine başladı. Kaymakam Adayları Yönetmeliğinin ilgili hükümleri uyarınca yurt dışı stajı kapsamında İngiltere Leicester Üniversitesinde 8 ay süreyle yabancı dil eğitimi aldı. Kaymakamlık kursunu başarı ile tamamlayarak 2019 tarihi itibariyle Denizli/Çal ilçesinde göreve başladı.

Read More