Birecik’te Depremde Hayatını Kaybeden Vatandaşlarımız Anıldı

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremin birinci yılında Birecik’te de hayatını kaybeden vatandaşlar anıldı. Kaya Apartmanı önünde düzenlenen anma programına çok sayıda vatandaş katıldı. Programda Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Birecik türes Başkanı Halil Aslantaş programa katılarak depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi. Birecik türes Başkanı Halil Aslantaş yaptığı konuşmada, “Asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremde çok sayıda vatandaşımızı kaybettik. Bugün burada bir araya gelerek depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anıyoruz. Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi. Birecik türes Başkanı…

Anma Birecik türes Başkanı Halil Aslantaş Deprem Güneydoğu Şanlıurfa 

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremin birinci yılında Birecik’te de hayatını kaybeden vatandaşlar anıldı. Kaya Apartmanı önünde düzenlenen anma programına çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Birecik türes Başkanı Halil Aslantaş programa katılarak depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Birecik türes Başkanı Halil Aslantaş yaptığı konuşmada, “Asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremde çok sayıda vatandaşımızı kaybettik. Bugün burada bir araya gelerek depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anıyoruz. Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Birecik türes Başkanı Halil Aslantaş yaptığı konuşmada, “Depremin ilk anından itibaren Birecik’te birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettik. Birlik ve beraberlik içerisinde yaralarımızı sardık. Bugün de aynı birlik ve beraberlik içerisinde depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anıyoruz.” dedi.

Programın sonunda depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için saygı duruşunda bulunuldu.

Dün Nasıl Birlik Beraberlik İçerisinde Deprem Felaketini Atlattıysak, Bugünde Aynı Şekilde Birlik Beraberlik İçerisinde Vefat Eden Vatandaşlarımızı Andık.

Deprem felaketinin ilk anından itibaren Birecik’te birlik ve beraberlik örneği sergilendi. Vatandaşlar, depremzedelere yardım etmek için seferber oldu. Yardım tırları organize edildi, barınma ve gıda ihtiyaçları karşılandı.

 

Bugün de aynı birlik ve beraberlik içerisinde depremde hayatını kaybeden vatandaşlar anıldı. Vatandaşlar, Kaya Apartmanı önünde bir araya gelerek dualar etti ve depremde hayatını kaybedenleri unutmadıklarını gösterdiler.

Programımıza İştirak Eden Tüm Hemşehrilerimize Teşekkür Ediyoruz

Depremde hayatını kaybeden vatandaşları anma programına katılan tüm hemşehrilere teşekkür ederiz. Birlik ve beraberlik içerisinde yaralarımızı saracağımıza inanıyoruz.

Allah’tan rahmet diliyoruz.

Editör hayat

Önerilen Haberler

Leave a Comment