BÜYÜKŞEHİR’DEN ÜRETİM VE İSTİHDAMA TAM DESTEK

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) 32 bin metrekare alan üzerinde yaklaşık 30 Milyon TL’lik bir yatırım ile özellikle en fazla istihdamın olduğu ayakkabı sektöründe 6 adet hazır fabrika kurarak hem üretime hem de istihdama destek oluyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Valiliği, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Haliliye Belediyesi’nin desteklediği proje ile Büyükşehir Belediyesi 6 adet Haliliye Belediyesi ise 2 adet olmak üzere toplam 8 adet fabrika kurulacak. Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip olan şehri Şanlıurfa’da işsizlik ve istihdam sorununu görmezden gelmeyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi üzerine düşen görev ve sorumluluktan…

Bugün EKONOMİ GÜNDEM 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) 32 bin metrekare alan üzerinde yaklaşık 30 Milyon TL’lik bir yatırım ile özellikle en fazla istihdamın olduğu ayakkabı sektöründe 6 adet hazır fabrika kurarak hem üretime hem de istihdama destek oluyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Valiliği, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Haliliye Belediyesi’nin desteklediği proje ile Büyükşehir Belediyesi 6 adet Haliliye Belediyesi ise 2 adet olmak üzere toplam 8 adet fabrika kurulacak.

Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip olan şehri Şanlıurfa’da işsizlik ve istihdam sorununu görmezden gelmeyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi üzerine düşen görev ve sorumluluktan kaçmayarak OSB’de Valilik tarafından yer tahsisi yapılan alanda 6 adet fabrikayı Şanlıurfa’ya kazandırıyor.

BAŞKAN BEYAZGÜL: 3 VARDİYADA MAKSİMUM 4500 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ
Şanlıurfa’ya baktığımız zaman en önemli sıkıntılarımızdan biri işsizlik diyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Organize Sanayi Bölgesine kurulacak 6 adet fabrika sayesinde 3 vardiya halinde maksimum yaklaşık 4500 kişinin istihdam edilebileceğini müjdesini verdi.

HAZIR FABRİKALARIN PROTOKOLÜ İMZALANDI
Şanlıurfa Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törende Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, AK Parti Grup Başkan Vekili Faruk Bayuk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mahmut Kırıkçı ve ilgili kuruluşların temsilcilerinin katılımı ile protokol imzalandı.

Büyükşehir tarafından 6 adet Haliliye Belediyesi tarafından 2 adet olmak üzere kurulacak 8 adet fabrika ile Şanlıurfa’nın işsizlik sorununa merhem olacağını belirten Şanlıurfa Büyükşehir herkese teşekkür etti.

BAŞKAN BEYAZGÜL: ‘AMACIMIZ ÜRETİME VE İSTİHDAMA TAM DESTEK VERMEK
Valilik toplantı salonunda yapılan protokol imza töreni toplantısında değerlendirmelerde bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, yapacağımız 6 fabrika ile ‘’Amacımız ilerleyen zamanlarda Şanlıurfa’da işsizliği tamamen sıfıra indirmek’’ dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Bu işsizliği nasıl azaltırız diye zaman zaman Valimizle Belediye başkanlarımızla bir araya geliyoruz. İşsizlik ve istihdam konusunda hızlı bir çözüm gerekiyordu. Hızlı çözüm için de şöyle bir düşünce gelişti. Biz sanayicinin alt yapısı olan fabrikamızı yapalım, sanayici dışardan gelsin tesisini getirsin ve burada fabrikasını kursun. Böyle bir yatırımın artık boşa gitmeyeceğini ortaya koydu. Ön anlaşmaları yaptık. Organizeden tahsisimizi aldık Valimizin, Karacadağ Kalkınma Ajansımızın destekleri ile Biz Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak 6 adet fabrika yapımına başlıyoruz. Bugün burada protokolünü imzalayacağız. Haliliye Belediye Başkanımız da 2 adet fabrikanın başlangıcını yapacaklar. Ben buna başlangıç diyorum, neden başlangıç çünkü Şanlıurfa genç nüfusuna göre, işsizlik oranlarına göre bu yeterli değil. Amacımız Şanlıurfa’da işsizliği tamamen sıfıra indirmek’’ diye konuştu.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise gerek Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül gerekse Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a gösterdikleri bu hassasiyetten dolayı teşekkür ederek, “Valiliğimiz ve Karacadağ Kalkınma Ajansımız işbirliğinde yürütülecek olan proje sayesinde işsizliğe bir nebze de olsa çözüm üretilecektir. Her iki belediye başkanımızı kutluyorum” diye konuştu

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ise işsizlikle ilgili sahada hep birlikte mücadele veriyoruz diyerek İyi niyet başlangıcı olarak Haliliye Belediyesi olarak Valiliğimizin bize tahsis etmiş olduğu alan içerisinde 2 adet fabrika ile istihdama yönelik katkıda bulunmuş olacağız ifadelerini kullandı.

Karacadağ Kalkınma AjansıGenel Sekreteri Hasan Maral ‘’Şanlıurfa ilimizde ayakkabı sektörünün geliştirilmesi adına 2015 yılından bu yana adımları atılan projeler meyvelerini vermeye başladı. İlk etapta fabrikalarımız faal hale geldi. İkinci etabın hayata geçebilmesi adına da Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemizin gayretleriyle 2020 yılı cazibe merkezlerini destekleme programına bir proje sunuldu. Bu proje bakanlığımızca desteklenecek. Yaklaşık 18. 8 milyonluk bir proje 17 milyonunu bakanlığımız karşılayacak. Projenin hayırlı olmasını diliyorum.’’ şeklinde konuştu.

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA

Önerilen Haberler

Leave a Comment