Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Nur Vergin’in cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin önde gelen sosyal bilimcilerinden Sosyolog Prof. Dr. Nur Vergin’in İstanbul Merkez Efendi Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, camiye gelişinde merhume Vergin’in yakınlarına taziyelerini iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze namazının ardından yaptığı konuşmada, “Nur Vergin hocamıza Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim taksiratını hasenata tebdil etsin, cennetiyle cemaliyle müşerref kılsın” dedi. İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı döneminde Prof. Dr. Vergin’in kendisine fahri danışmanlık yaptığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Tabii bu süreç içerisinde kendisini çok daha iyi tanıma fırsatını buldum. Hocamızın bir özelliği vardı, siyasetle sosyolojiyi gerçekten çok…

Bugün GÜNDEM KÜLTÜR SANAT SİYASET YAŞAM 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin önde gelen sosyal bilimcilerinden Sosyolog Prof. Dr. Nur Vergin’in İstanbul Merkez Efendi Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, camiye gelişinde merhume Vergin’in yakınlarına taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze namazının ardından yaptığı konuşmada, “Nur Vergin hocamıza Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim taksiratını hasenata tebdil etsin, cennetiyle cemaliyle müşerref kılsın” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı döneminde Prof. Dr. Vergin’in kendisine fahri danışmanlık yaptığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Tabii bu süreç içerisinde kendisini çok daha iyi tanıma fırsatını buldum. Hocamızın bir özelliği vardı, siyasetle sosyolojiyi gerçekten çok iyi örtüştüren bir insandı. Şu ifadesini hiç unutamıyorum; ‘Herhalde benden daha iyi beyaz Türk kimse olmaz’ derdi ama hiçbir zaman da Beyaz Türklüğün savaşını vermezdi. Bir ifadesi daha vardı o da çok önemliydi; ‘Laikim ama laikçi değilim’ derdi. Bunlar tabii büyük önem arz eden ifadelerdi. Çünkü toplumun adeta bunlar kesiştiği noktalardı ve bu noktalarda Nur Vergin Hocamız hakikaten kelimeleri, cümleleri, düşünceyi yerli yerine oturtan bir Hocamızdı.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhume Vergin’in ruhu için Fatiha okuyarak, tekrar rahmet diledi.

Kaynak: www.tccb.gov.tr

Önerilen Haberler

Leave a Comment