FİLİSTİN İÇİN AKÇAKALE’DE ARAÇ KONVOYU

Akçakale’de, Filistin’de yaşanan soykırıma tepki göstermek ve ateşkes çağrısında bulunmak için araç konvoyu düzenlendi. Şanlıurfa İHH İl Başkanlığı tarafından düzenlenen konvoya, binlerce Akçakaleli vatandaş katılım gösterdi. Konvoya, ilçenin kanaat önderleri ve İHH İl Başkanı Behçet Atilla da eşlik etti. Konvoy Akçakale eski tır garajı önünden ilçe merkezinde atılan sloganlarla başladı. Konvoy, şehir merkezinde turlar atarak ilerledi. Konvoydaki vatandaşlar, “Filistin’e özgürlük”, “Filistin’e destek”, “İsrail’e boykot” gibi sloganlar attı. Konvoyu izleyen esnaflar ve vatandaşlar da alkışlarla destek verdi. Konvoyda konuşan İHH İl Başkanı Behçet Atilla, Filistin’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek, “Filistin…

Bugün GÜNDEM 

Akçakale’de, Filistin’de yaşanan soykırıma tepki göstermek ve ateşkes çağrısında bulunmak için araç konvoyu düzenlendi.

Şanlıurfa İHH İl Başkanlığı tarafından düzenlenen konvoya, binlerce Akçakaleli vatandaş katılım gösterdi.

Konvoya, ilçenin kanaat önderleri ve İHH İl Başkanı Behçet Atilla da eşlik etti.

Konvoy Akçakale eski tır garajı önünden ilçe merkezinde atılan sloganlarla başladı. Konvoy, şehir merkezinde turlar atarak ilerledi.

Konvoydaki vatandaşlar,
“Filistin’e özgürlük”, “Filistin’e destek”, “İsrail’e boykot” gibi sloganlar attı. Konvoyu izleyen esnaflar ve vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

Konvoyda konuşan İHH İl Başkanı Behçet Atilla, Filistin’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek, “Filistin halkı, İsrail’in işgali ve soykırımı altında can çekişiyor. Bu
zulme sessiz kalmamak için bugün buradayız. Filistin’de ateşkes sağlanmasını ve bu insanlık dışı savaşın sona ermesini istiyoruz” dedi.

Atilla, konvoya katılan tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Konvoy, yaklaşık bir saat süren turun ardından sona erdi.

BİHA

Önerilen Haberler

Leave a Comment