Terörle Mücadelede Devletin Kararlılığı

2016’daki darbe girisimi sonrasinda Yurt dışına kaçan çok sayida FETÖ üyesi, yurt dışında bulunmaktadir. Son zamanlarda yurt disinda oldugu tespit edilen FETO üyelerinin,de aralarinda yer alan ve Konya’da okul okuyan Adem Aydin ve Mustafa Aydın kardeslerin de yer aldığı iddalar arasında. Türkiye’nin ulusal güvenligi açisindan önem tasiyan bu durum hükümetin kararli bir sekilde terörle mücadeledeki çabalarını vurgulamaktadir.Turkiye ye donus yapan FETÖ  üyelerinin göz altına alınarak adli makamlara sevk edildikleri belirtilmiştir. Bu durum devletin terörle mücadeledeki kararlılığını ve uluslararası iş birliginin önemini bir kez daha ortaya koymaktadır.

GÜNDEM YAŞAM 

2016’daki darbe girisimi sonrasinda Yurt dışına kaçan çok sayida FETÖ üyesi, yurt dışında
bulunmaktadir. Son zamanlarda yurt disinda oldugu tespit edilen FETO üyelerinin,de aralarinda yer alan ve Konya’da okul okuyan Adem Aydin ve Mustafa Aydın kardeslerin de yer aldığı iddalar arasında.

Türkiye’nin ulusal güvenligi açisindan önem tasiyan bu durum hükümetin kararli bir sekilde terörle mücadeledeki çabalarını vurgulamaktadir.Turkiye ye donus yapan FETÖ  üyelerinin göz altına alınarak adli makamlara sevk edildikleri belirtilmiştir. Bu durum devletin terörle mücadeledeki kararlılığını ve uluslararası iş birliginin önemini bir kez
daha ortaya koymaktadır.

Önerilen Haberler

Leave a Comment