KAFES OPERASYON: 10 KİŞİ TUTUKLANDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Muğla’daki ‘kafes’ operasyonunda “Germiciler grubu” olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini” açıkladı. Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu bilgilere paylaştı: “Muğla’da faaliyet gösterdiği tespit edilen elebaşılığını Hakan Germici ve kardeşi Erdem Germici’nin yaptığı Germiciler organize suç örgütüne yönelik Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından KAFES Operasyonu düzenlendi. Organize suç örgütünün internet siteleri ve sosyal medya uygulamaları üzerinden, -Gerçekte sahibi olmadığı araçları sahibiymiş gibi göstererek ilan verdikleri, -Sahte tapu ve kimlikle sahibi olmadıkları evleri…

ASAYİŞ GÜNDEM 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Muğla’daki ‘kafes’ operasyonunda “Germiciler grubu” olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini” açıkladı.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu bilgilere paylaştı:

“Muğla’da faaliyet gösterdiği tespit edilen elebaşılığını Hakan Germici ve kardeşi Erdem Germici’nin yaptığı Germiciler organize suç örgütüne yönelik Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından KAFES Operasyonu düzenlendi.

Organize suç örgütünün internet siteleri ve sosyal medya uygulamaları üzerinden,

-Gerçekte sahibi olmadığı araçları sahibiymiş gibi göstererek ilan verdikleri,

-Sahte tapu ve kimlikle sahibi olmadıkları evleri sahibiymiş gibi gösterip satmaya çalıştıkları,

-Sahte satılık eşya vb. ilanlar vererek nitelikli dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi.

Ayrıca bu suç örgütünün silah ticareti yaptığı ve örgüt elebaşının 3️1 suçtan kaydının bulunduğu belirlendi.

Operasyon kapsamında sayıda tabancalar, sahte tapular, dijital materyaller ile nakit para ele geçirildi.

‘suç işlemek amacıyla örgüt kuran’ bu şahıslardan 1️5’i yakalanarak gözaltına alındı. Aralarında örgütün elebaşının da bulunduğu 1️0 şahıs tutuklandı. Bu suç örgütü ile ilgili çalışmalar devam ediyor.”

Yerlikaya, “Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim edeceğiz” dedi.

Önerilen Haberler

Leave a Comment