MHP IĞDIR MİLLETVEKİLİ YAŞAR KARADAĞ, TARIM SEKTÖRÜNÜN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNÜ İSTEDİ

TBMM Genel Kurulunda konuşan MHP Iğdır Milletvekili Yaşar KARADAĞ, ülkemiz için büyük öneme sahip olan tarım sektörünün çözüm bekleyen önemli sorunları olduğuna değinerek, çiftçilerimizin üzerine büyük bir yük olarak binen bu sorunların bir an önce giderilmesi gerektiğini vurguladı. MHP Iğdır Milletvekili Yaşar KARADAĞ şöyle konuştu : “Ülkemiz ekonomisi için büyük öneme sahip olan tarım sektörünün çözüm bekleyen önemli sorunları bulunmaktadır. COVİD 19 salgını da sorunların derinleşmesine neden olmuştur. Iğdır ilimizin tarımsal sorunları arasında bulunan gübre, ilaç, elektrik ve sulama ücretleri gibi girdi fiyatlarının fazla artması üretimi olumsuz etkilemektedir. Bu şartlarda…

Bugün EKONOMİ GÜNDEM SİYASET YAŞAM 

TBMM Genel Kurulunda konuşan MHP Iğdır Milletvekili Yaşar KARADAĞ, ülkemiz için büyük öneme sahip olan tarım sektörünün çözüm bekleyen önemli sorunları olduğuna değinerek, çiftçilerimizin üzerine büyük bir yük olarak binen bu sorunların bir an önce giderilmesi gerektiğini vurguladı.

MHP Iğdır Milletvekili Yaşar KARADAĞ şöyle konuştu : “Ülkemiz ekonomisi için büyük öneme sahip olan tarım sektörünün çözüm bekleyen önemli sorunları bulunmaktadır. COVİD 19 salgını da sorunların derinleşmesine neden olmuştur.

Iğdır ilimizin tarımsal sorunları arasında bulunan gübre, ilaç, elektrik ve sulama ücretleri gibi girdi fiyatlarının fazla artması üretimi olumsuz etkilemektedir. Bu şartlarda üretim yapan çiftçinin bu yükün altında üretimi devam ettirmesi zor görünmektedir. Girdi fiyatlarının makul seviyelerde çekilmesi sağlanarak çiftçilerimiz rahatlatılmalıdır.

Ayrıca Üreticilerimizin Ziraat Bankasına ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının faizsiz ya da düşük faizli olarak uzun vadeli yapılandırılması yetkililerden beklentimizdir”.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

Önerilen Haberler

Leave a Comment