ŞANLIURFALI SANATÇI MUSTAFA SUCU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Tedavi gördüğü İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybeden “Şark Bülbülü” lakabıyla ünlenen Seyfettin Sucu’nun oğlu Mustafa Sucu son yolculuğuna uğurlandı. Devlet sanatçısı Sucu’nun cenazesinde yakınlarının haricinde protokol ve sanat caimasından kimsenin olmaması vefasızlık olarak yorumlandı. Şanlıurfalı sanatçı Mustafa Sucu son yolculuğuna uğurlandı. “Şark Bülbülü” lakabıyla tanınan Şanlıurfalı ses sanatçısı rahmetli Seyfettin Sucu’nun oğlu Mustafa Sucu, tedavi gördüğü Malatya’da İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi  Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 57 yaşında hayatını kaybetti. BABASIYLA AYNI KADERİ PAYLAŞTI Devlet Türk Halk Müziği Korosu sanatçısı da olan…

GÜNDEM 

Tedavi gördüğü İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybeden “Şark Bülbülü” lakabıyla ünlenen Seyfettin Sucu’nun oğlu Mustafa Sucu son yolculuğuna uğurlandı. Devlet sanatçısı Sucu’nun cenazesinde yakınlarının haricinde protokol ve sanat caimasından kimsenin olmaması vefasızlık olarak yorumlandı.

Şanlıurfalı sanatçı Mustafa Sucu son yolculuğuna uğurlandı.

“Şark Bülbülü” lakabıyla tanınan Şanlıurfalı ses sanatçısı rahmetli Seyfettin Sucu’nun oğlu Mustafa Sucu, tedavi gördüğü Malatya’da İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi  Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 57 yaşında hayatını kaybetti.

BABASIYLA AYNI KADERİ PAYLAŞTI

Devlet Türk Halk Müziği Korosu sanatçısı da olan Mustafa Sucu, Hepatit B’ye bağlı siroz hastalığından erken yaşta hayatını kaybeden babası ile aynı kaderi paylaştı.

CAMİ AVLUSU DOLUP TAŞTI

Mustafa Sucu için Hz. Aişe Camii’nde öğle namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi. Usta sanatçının cenazesi Türk bayrağına sarılı şekilde cami avlusuna getirildi. Cenaze namazı öncesi caminin avlusu dolup taştı.

57 yaşında hayata veda eden sanatçının cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Bediüzzaman Aile Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

Sucu’nun naaşı babasını mezarının yanına defnedildi.

Sucu’nun yakınları Bağlarbaşı Mahallesi İhlasiye Camii Taziye evinde kabul edecek.

DEVLET SANATÇISINA VEFASIZLIK

Devlet sanatçısı Sucu’nun cenazesinde yakınlarının haricinde protokol ve sanat caimasından kimsenin olmaması vefasızlık olarak yorumlandı.

Önerilen Haberler

Leave a Comment