SON TERÖRİSTİ DE ETKİSİZ HÂLE GETİRENE DEK OPERASYONLARIMIZI DEVAM ETTİRECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Ankara, Ordu ve Şanlıurfa 7. Olağan İl Kongrelerinde yaptığı konuşmada, “Terörün başını ezene, bu ülkede terör sorununu kökten çözene kadar mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Sınırlarımız içinde ve dışında son teröristi de etkisiz hâle getirene dek operasyonlarımızı devam ettireceğiz” dedi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Ankara 7. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara İl Kongresi’nden, Ordu ve Şanlıurfa İl Kongrelerine de video konferans yöntemiyle bağlanarak partililere hitap etti. Kongrelerde görev alacak teşkilat mensuplarını tebrik ederek, başarılar…

Bugün EĞİTİM EKONOMİ GÜNDEM SİYASET TEKNOLOJİ YAŞAM 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Ankara, Ordu ve Şanlıurfa 7. Olağan İl Kongrelerinde yaptığı konuşmada, “Terörün başını ezene, bu ülkede terör sorununu kökten çözene kadar mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Sınırlarımız içinde ve dışında son teröristi de etkisiz hâle getirene dek operasyonlarımızı devam ettireceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Ankara 7. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara İl Kongresi’nden, Ordu ve Şanlıurfa İl Kongrelerine de video konferans yöntemiyle bağlanarak partililere hitap etti.

Kongrelerde görev alacak teşkilat mensuplarını tebrik ederek, başarılar dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 72 il kongresini tamamladıklarını, 24 Şubat’ta İstanbul İl Kongresi’yle de bu işi sona erdireceklerini ve Mart sonunda gerçekleştirecekleri 7. Olağan Büyük Kongre’ye yoğunlaşacaklarını kaydetti.

AK Parti’nin Türkiye’nin en dinamik, 11 milyonu aşan üyesiyle temsil kabiliyeti en yüksek siyasi hareketi olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti milletimizin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini en sağlam, en güçlü şekilde muhafaza eden siyasi partidir. Hâl böyle iken kendi yaptıkları her kurultayı birer gladyatör arenasına dönüştürenlerin AK Parti kongrelerine çamur atmasını doğrusu tebessümle karşılıyorum” dedi.

“BİZ BU YOLDA GÖZLERİNİ KIRPMADAN ŞEHADETE KOŞAN YİĞİTLERİN FEDAKÂRLIĞIYLA YÜRÜYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’de siyaset yapmak isteyen, AK Parti çatısı altında ülkeye hizmet etmek isteyenlerin sayısının giderek arttığına işaret ederek, “Aynı şekilde birlik ve beraberliğimizin güvencesi olan Cumhur İttifakı da maruz kaldığı onca saldırıya rağmen her geçen gün daha da güçleniyor” diye konuştu.

“Gençlerimizin heyecanından, ak saçlılarımızın engin tecrübesinden ilham alarak mücadelemizi sürdürüyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz bu yolda gözlerini kırpmadan şehadete koşan yiğitlerin fedakârlığıyla yürüyoruz. Biz bu yolda dağları teröristlere dar eden kahramanların cesaretiyle yürüyoruz. Biz bu yolda 534 gündür evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerinin sabrıyla yürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü PKK’nın 13 sivil vatandaşı şehit etmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamaları eleştirerek, şöyle devam etti: “5 yıldır, 6 yıldır bu şehitlerimizi yakından takip eden bizlere, nasıl ‘bunların sorumlusu Cumhurbaşkanı’dır diyorsun ya? Sana Millî Savunma Bakanımı gönderiyorum, sana İçişleri Bakanımı gönderiyorum seni bilgilendirsinler diye, ya sen bunlara layık değilsin. Ve utanmadan sıkılmadan kalkıp Cumhurbaşkanı’na fatura kesmeye kalkıyorsun. Senin bu yaklaşımlarınla bu ülkede biz terörizmle mücadeleyi durdurmayacağız. Sen teröristlerle el ele, kol kola Ankara’dan İstanbul’a yürüyebilirsin ama biz teröristlere karşı Gara’da, Cudi’de, Tendürek’te, Beslerderesi’nde mücadelemizi sürdüreceğiz, sen de tribünlerden seyret. Biz bu yolda ‘ağlayarak teröristi sevindirmeyeceğim’ diyen şehit babalarının asaletiyle yürüyoruz. Biz bu yolda gecenin karanlığını dualarıyla aydınlatan pir-i fanilerimizin samimiyetiyle yürüyoruz. Biz bu yolda 15 Temmuz gecesi tanklara meydan okuyan kadınlarımızın dirayetiyle yürüyoruz. Sen 15 Temmuz gecesi tankların arasından korumalarla beraber Bakırköy Belediyesi’ne giden ürkek, korkak bir adamsın.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hırsları için Türkiye düşmanlarına el açan müstevlilere inat vakarlarından, onurlarından taviz vermediklerini, vermeyeceklerini vurgulayarak, “Bölücü örgütün yandaşlarına koltuk değnekliği yapanlara inat biz bu mücadeleyi milletimiz için milletimizle birlikte yürüyoruz. İttifak ortaklarını incitmemek için bölücü terör örgütünü kınayamayanlar bize insanlıktan bahsedemez” değerlendirmesinde bulundu.

“SİYASETİ AZİZ MİLLETİMİZE HİZMET ETMEK İÇİN YAPIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “PKK’nın Suriye uzantısını ‘terör örgütü olarak görmüyorum’ diyenler Bay Kemal ve yandaşlarıdır. Bize bunlar terörle mücadele dersi veremez. Masumların alçakça katledildiği 6-8 Ekim olaylarının faillerini yargıdan kaçırmak için Silivri önünde milletvekillerini ip gibi sıraya dizenler bize vicdandan söz edemez” diye ekledi.

“Biz siyaseti başkaları gibi ülke ve millet düşmanlarına şirinlik için değil can borcumuz olan aziz milletimize hizmet etmek için yapıyoruz” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Her ne yapıyorsak bu uğurda özellikle yapıyor, gerektiğinde kendi istikbalimizi ve canımızı ortaya koymaktan da çekinmiyoruz. Kılıçdaroğlu ve şürekâsı bilsin ki; baş veririz, ama onlar gibi teröristler ve destekçileri karşısında baş eğmeyiz. Her karışında bir şehidin yattığı bu cennet vatanı canımız pahasına FETÖ’cü hainlere de, PKK’lı katillere de, DEAŞ’lı canilere de teslim etmedik, etmeyiz. Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık, biz bu yola tam bağımsız Türkiye idealiyle çıktık. Biz bu yola bölgesinde ve dünyada lider ülke hedefiyle çıktık. Bugünlere de birilerinin ihsanıyla değil DEAŞ’ından PKK’sına, FETÖ’sünden DHKP-C’sine kadar nice katil sürüleriyle mücadele ederek geldik. Ya sen önce teşkilatlarındaki DHKP-C’lileri temizle. Ey Kılıçdaroğlu, sen önce onları temizle.”

“SON TERÖRİSTİ DE ETKİSİZ HÂLE GETİRENE DEK OPERASYONLARIMIZI DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terörün başını ezene, bu ülkede terör sorununu kökten çözene kadar mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Sınırlarımız içinde ve dışında son teröristi de etkisiz hâle getirene dek operasyonlarımızı devam ettireceğiz” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların yarın idrak edilecek mübarek Regaip Kandili’ni tebrik ederek, “Mevla’dan bizi Recep ayına kavuşturduğu gibi mübarek Şaban ve Ramazan aylarına kavuşturmasını ve ardından da Ramazan Bayramı’yla müşerref olmayı bizlere nasip eylesin diyorum” duasında bulundu.

Mübarek günlerde yardımlaşmanın, dayanışmanın en üst seviyelerde tutulması gerektiğini, özellikle Koronavirüs salgınıyla mücadele edilen bugünlerde AK Parti kadrolarının daha çok sorumluluk üstlenmesi gerektiğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu süreçte birçok kişiyi ahirete uğurladıklarını belirterek, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Salgının neden olduğu sıkıntıları bildiklerini ve vatandaşları sahipsiz bırakmadıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda aşılamada 5 milyon 200 bini hamdolsun bulduk ve yoğun bir şekilde de bu aşılama kampanyamız devam ediyor. O çok büyük olduğunu söyleyenlerin filan böyle bir durumu yok, ama biz bunu başardık. Salgın nedeniyle yapmak zorunda kaldığımız kısıtlamaların esnafımız, işçimiz, işverenimiz çalışanlarımız üzerinde oluşturduğu yükü en aza indirebilmek için pek çok destek paketi açıkladık” dedi.

Bugün yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrasında alınacak kararları millete sesleniş konuşmasında açıklayacağına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın sürecinde başta sağlık yatırımları olmak üzere yapılan hizmet ve desteklemeleri anlattı.

“BU GÜZEL ÜLKEYİ GELECEĞE TAŞIMANIN GAYRETİNDEYİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptıkları birçok hayırlı işte CHP’nin engellemesiyle karşılaştıklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz kamuda başörtüsüne serbestlik getirdiğimizde engellemek için Danıştay’a koşan siz değil miydiniz? Hatta üniversitelerde başörtüsü yasağı kalkmasın diye Anayasa Mahkemesi’ne başvuran bizzat sen değil miydin? Meslek liseleri ve imam hatiplere yönelik katsayı zulmüne sahip çıkanlar siz değil miydiniz? Daha bir yıl öncesine kadar şehir hastanelerimizi kötüleyenler siz değil miydiniz? Avrasya Tüneli’ne, asrın projesi Marmaray’a, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne, Osmangazi Köprüsü’ne karşı çıkanlar siz değil miydiniz? Ankara’da kendisinin de her gün kullandığı Malazgirt Bulvarı’na karşı çıkanlar siz değil miydiniz? Cumhurbaşkanlığı Külliyesine olmadık iftiraları atanlar siz değil miydiniz Bay Kemal? Yattın kalktın yattın kalktın Cumhurbaşkanlığı Külliyesiyle uğraştın, Danıştay’ın kararları ortaya olduğu hâlde Cumhurbaşkanlığı Külliyesiyle uğraştın. Gezi olayları sırasında vandallarla beraber İstanbul’u, Ankara’yı ateşe verenler, belediye otobüslerini yakanlar siz değil miydiniz? PYD’li teröristler tam 5 sene önce bugün Merasim Sokak’ta 28 vatandaşımızı şehit ederken vatanlarını savunuyorlar diyerek bu terör örgütünü aklamaya çalışanlar siz değil miydiniz? Türk ekonomisi krize girsin diye el ovuşturan, eline geçirdiği her fırsatı Türkiye’yi Batılı ülkelere şikâyet için kullanan siz değil miydiniz? Türkiye’yi darbe anayasasından kurtarmak için attığımız adımları sabote eden siz değil miydiniz?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin tükenmişliğinin AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın yükünü daha da ağırlaştırdığını vurgulayarak, “Biz günü kurtarmanın değil, her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu güzel ülkeyi geleceğe taşımanın gayretindeyiz. Bay Kemal kimi savunuyor? Şu anda Almanya, o bölgelere kaçmış olan Dündar’ı savunuyor ve onun arkasında duruyor. Kimi savunuyor? Selo’yu savunuyor ve bunların suçlu olmadığına adeta hükmediyor. Biz Türkiye’ye dair hedefleri, bu ülkeye dair hayalleri olan bir kadroyuz” ifadelerini kullandı.

“Meşrebi, mezhebi, siyasi görüşü, hayat tarzı ne olursa olsun 83 milyonun tamamına mesajlarımızı ulaştırmaya gayret edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siyaseti başkaları gibi sırça köşklerde değil milletin arasında milletimizle birlikte yapacağız. Kibri, gururu, böbürlenmeyi kapımıza asla yaklaştırmayacağız. Sevincinde, tasasında, iyi ve kötü gününde, bize oy versin vermesin tüm vatandaşlarımızın bugün olduğu gibi yanında olacağız” açıklamasında bulundu.

AK Parti teşkilatlarına vatandaşlara doğrudan ulaşmaları yönünde tavsiyelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletle arasına mesafe koyan, vatandaşla arasına aşılmaz duvarlar ören, sokaktan, pazardan, çarşıdan uzaklaşan bir hareketin varacağı yer tarihin tozlu sayfalarıdır; siyasi tarihimiz bunun sayısız örneğiyle doludur. AK Parti yaşadığı onca saldırıya, ihanete, operasyona rağmen hâlen dimdik ayaktaysa bunun sebebi milletle kurduğu samimi gönül bağıdır” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından, Ordu ve Şanlıurfa kongrelerinin düzenlendiği salonlara ayrı ayrı bağlanarak, kongrelerle birlikte yönetimde görev alanları selamladı ve başarılar diledi.

KAYNAK:www.tccb.gov.tr

 

Önerilen Haberler

Leave a Comment