Süper Kupa kararını Fenerbahçe resmen açıkladı

Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik, Galatasaray ile 7 Nisan Pazar günü Şanlıurfa’da oynanacak olan Süper Kupa maçına U19 Takımıyla çıkacaklarını açıkladı. Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik, Galatasaray ile 7 Nisan Pazar günü 11 Nisan Stadyumunda Şanlıurfa’da oynanacak olan Süper Kupa maçına U19 Takımıyla çıkacaklarını ve ayrıca Türkiye Kupası’na 2 yıl katılmayacaklarını açıkladı. Başkanvekili Erol Bilecik, yönetim kurulu toplantısının ardından açıklamada bulundu. Bilecik, “Süper Kupa maçına U19 takımıyla çıkmaya karar verdik” dedi. Erol Bilecik ayrıca “Türkiye Kupası’na 2 sene katılmama kararı aldık. Bayramdan sonra TFF’ye gerekli başvurular yapılacak” ifadesini kullandı. Bilecik…

SPOR 

Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik, Galatasaray ile 7 Nisan Pazar günü Şanlıurfa’da oynanacak olan Süper Kupa maçına U19 Takımıyla çıkacaklarını açıkladı.
Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik, Galatasaray ile 7 Nisan Pazar günü 11 Nisan Stadyumunda Şanlıurfa’da oynanacak olan Süper Kupa maçına U19 Takımıyla çıkacaklarını ve ayrıca Türkiye Kupası’na 2 yıl katılmayacaklarını açıkladı.
Başkanvekili Erol Bilecik, yönetim kurulu toplantısının ardından açıklamada bulundu. Bilecik, “Süper Kupa maçına U19 takımıyla çıkmaya karar verdik” dedi.
Erol Bilecik ayrıca “Türkiye Kupası’na 2 sene katılmama kararı aldık. Bayramdan sonra TFF’ye gerekli başvurular yapılacak” ifadesini kullandı.
Bilecik konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Genel olarak oy birliği ile kabul edilen 4 maddemiz vardı. Bunların bir takım koşulları vardı. 23 bin kişinin oy birliği alınan bir karar olduğu için son derece önemli bir gelişmeydi. Bu Fenerbahçe’nin bütünlüğünü, birliği, bütünlüğünün görülmesi için önemli bir karardı. Bu kararlar, detaylarını bugün yönetim kurulunda değerlendirdik ve kendi yol haritamızı çıkardık.Alınan birinci karar, uygun bir tarihe alınmaması ve yabancı hakem atanmaması halinde Süper Kupa maçlarına çıkmamak ve U19 takımıyla çıkmak. Aldığımız karar net bir şekilde maçlara çıkmak şeklinde olmadı. U19 takımıyla Urfa’ya gideceğiz ama bugün TFF’ye resmi başvurumuzu yaptık. Neticeyi daha net ortaya koymak adına, TFF’ye şu soruyu sorduk, “Eğer Süper Kupa maçını ileri bir tarihe erteleyeceksiniz veya yabancı hakemle oynatacaksınız bizi lütfen bilgilendirin” dedik. Böylece biz kararımızı U19 takımıyla farklı bir şey yarın gelmedikçe bütün hazırlığımızı U19 takımıyla Urfa’ya gitmek üzere kararımızı almış vaziyetteyiz. İyi bir akıl konarak Urfa’ya gidiyoruz. Bize güvenin. Orada sizi sıkıntıya sokacak, “Böyle bir karar doğru muydu?” sorusunun gelebileceği bir noktada olmayacaksınız. U19 takımı net bir şekilde oraya gidecek ama taraftarımızın kendini kötü hissedeceği bir nokta olmayacak.

Önerilen Haberler

Leave a Comment