Urfalıları kızdıracak haber! Birecik ve Halfeti için Antep’e bağlanma başvurusu

Birecik Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Sadettin Bilgin, Birecik ve Halfeti’nin Antep’e bağlanması talebiyle İçişleri Bakanlığı’na başvurdu. Urfa’nın iki ilçesi Birecik ve Halfeti, Antep’e bağlanmak istiyor.   Birecik Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Sadettin Bilgin, Birecik ve Halfeti’nin Antep’e bağlanması talebiyle İçişleri Bakanlığı’na başvurdu.   Rûdaw TV’de Hevidar Zana’nın sunduğu bültene bağlanan Birecik Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Sadettin Bilgin neden böyle bir talepte bulunduklarını değerlendirdi.   Bilgin, “ 80 yaşıma gelmiş biri olarak belki 4 kez Urfa’ya gitmişimdir” dedi.   Birecik’in Urfa kent merkezine çok uzak olduğunu dile getiren…

GÜNDEM 

Birecik Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Sadettin Bilgin, Birecik ve Halfeti’nin Antep’e bağlanması talebiyle İçişleri Bakanlığı’na başvurdu.

Urfa’nın iki ilçesi Birecik ve Halfeti, Antep’e bağlanmak istiyor.

 

Birecik Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Sadettin Bilgin, Birecik ve Halfeti’nin Antep’e bağlanması talebiyle İçişleri Bakanlığı’na başvurdu.

 

Rûdaw TV’de Hevidar Zana’nın sunduğu bültene bağlanan Birecik Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Sadettin Bilgin neden böyle bir talepte bulunduklarını değerlendirdi.

 

Bilgin, “ 80 yaşıma gelmiş biri olarak belki 4 kez Urfa’ya gitmişimdir” dedi.

 

Birecik’in Urfa kent merkezine çok uzak olduğunu dile getiren Sadettin Bilgin, Halfeti ile birlikte ilçelerinin Antep’e bağlanmasının bölge halkı için daha faydalı olacağına dikkat çekti.

 

“Devlet referandum yapsın”

 

Birecik Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Sadettin Bilgin, “Devlet isterse bir refandum yapsın orda yaşayan halka sorsun. Hepsi hep bir ağızdan Antep’e bağlanmak istiyoruz diyeceklerdir” ifadelerini kullandı.

 

Her iki ilçesinin sadece resmi işlemler nedeniyle Urfa’ya gittiğini dile getiren Bilgin, diğer alım satım, ticari ve günlük işlerini Antep’te yaptıklarını söyledi.

 

Birecik ilçesi Urfa’ya 79 km, Antep’e ise 61 km mesafede bulunuyor. Halfeti ise Urfa’ya 111 km, Antep’e ise 93 km mesafede.

 

Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saadettin Bilgin, 2018 yılında da aynı taleple Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir mektup göndermişti.

 

Bu talep kısa sürede sosyal medyada tartışma konusu oldu ve yüzlerce Urfalı, sosyal medya hesabından Bilgin’e tepki göstermişti.. Tepkiler üzerine bu kez ikinci bir mektup kaleme alan Bilgin, alanının genişletilmesi için Antep’in Nizip ilçesinin 2 köyünün Birecik’e bağlanması talebinde bulunmuştu.

Önerilen Haberler

Leave a Comment