METEOROLOJİ UYARDI! BASRA SICAKLARI KASIP KAVURACAK!

Meteoroloji,Basra sıcakları için vatandaşları uyardı. Sıcaklıklar, Şanlıurfa’nın yer aldığı Güneydoğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere yurdun birçok bölgesini kasıp kavuracak. Meteoroloji, Basra sıcakları için vatandaşlara kritik uyarıda bulundu. Şanlıurfa’nın aralarında bulunduğu birçok ilde sıcaklıkların zirveyi görmesi bekleniyor. Ülkenin doğu ve güneydoğu kesimlerinde etkili olan sıcak hava dalgasının bugünden itibaren etkisini arttırarak, diğer bölgelerde de etkili olacağı tahmin ediliyor. Şanlıurfa’nın da yer aldığı Güneydoğu Anadolu’da sıcaklıkların önümüzdeki hafta boyunca mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kronik rahatsızlığı olan, yaşlı ve hamile vatandaşları uyardı: “Sıcak hava…

GÜNDEM YAŞAM 

Meteoroloji,Basra sıcakları için vatandaşları uyardı. Sıcaklıklar, Şanlıurfa’nın yer aldığı Güneydoğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere yurdun birçok bölgesini kasıp kavuracak.

Meteoroloji, Basra sıcakları için
vatandaşlara kritik uyarıda bulundu. Şanlıurfa’nın aralarında bulunduğu birçok ilde sıcaklıkların zirveyi görmesi bekleniyor.

Ülkenin doğu ve güneydoğu kesimlerinde etkili olan sıcak
hava dalgasının bugünden itibaren etkisini arttırarak, diğer bölgelerde de etkili olacağı tahmin ediliyor.

Şanlıurfa’nın da yer aldığı Güneydoğu Anadolu’da sıcaklıkların önümüzdeki hafta boyunca mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kronik rahatsızlığı olan, yaşlı ve hamile vatandaşları uyardı:

“Sıcak hava dalgası nedeniyle kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak
saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları
gerekmektedir”.

Önerilen Haberler

Leave a Comment