YENİ PROJELERİN, YENİ BAŞLANGIÇLARIN SEVİNCİNİ YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Sakarya, Yalova, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale 7. Olağan İl Kongrelerinde yaptığı konuşmada, “Vesayetin, terör örgütlerinin, darbecilerin ve bu melanetleri ülkenin başına saranların oyunlarını boşa çıkartarak, tuzaklarını bozarak büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını sürdürüyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Sakarya, Yalova, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale 7. Olağan İl Kongrelerine Vahdettin Köşkü’nden video konferans yöntemiyle bağlanarak, partililere hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü kongrelerde 42 il kongresini tamamladıklarını belirterek, Şubat ayı sonuna kadar tüm il kongrelerini yaparak 7. Olağan Büyük Kongre hazırlıklarını…

Bugün EĞİTİM EKONOMİ GÜNDEM KÜLTÜR SANAT SİYASET TEKNOLOJİ YAŞAM 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Sakarya, Yalova, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale 7. Olağan İl Kongrelerinde yaptığı konuşmada, “Vesayetin, terör örgütlerinin, darbecilerin ve bu melanetleri ülkenin başına saranların oyunlarını boşa çıkartarak, tuzaklarını bozarak büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını sürdürüyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Sakarya, Yalova, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale 7. Olağan İl Kongrelerine Vahdettin Köşkü’nden video konferans yöntemiyle bağlanarak, partililere hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü kongrelerde 42 il kongresini tamamladıklarını belirterek, Şubat ayı sonuna kadar tüm il kongrelerini yaparak 7. Olağan Büyük Kongre hazırlıklarını tamamlayacaklarını söyledi.

AK Parti’nin, Türkiye’yi 18 yılda Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanların beş katı, 10 katı hak ve özgürlük açılımlarıyla, yatırımlarla, projelerle donatan bir parti olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin de girdikleri her zorlu mücadelede 15 Temmuz’da olduğu gibi yanlarında yer aldığını, destek ve cesaret vererek her daim vefasını gösterdiğini kaydetti.

“Davası hak olanın yardımcısı Hakk’tır. Hak olan davada zafer de muhakkaktır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu anlayışla görev yapan tüm teşkilat mensuplarına, partililer şükranlarını sundu.

“TÜRKİYE’Yİ YENİDEN SEFALET GÜNLERİNE DÖNDÜRME HESAPLARI YAPANLARA MEYDANI BIRAKMAYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendini AK Parti ailesinin bir ferdi olarak hisseden herkese gönlümüz de, kapımız da, partimizin tüm kademeleri de sonuna kadar açıktır, açık kalacaktır. AK Parti 83 milyon vatandaşımızın tamamını kucaklayacak gönül genişliğine, hizmet şevkine, mücadele azmine sahip bir partidir. Unvanı olsun veya olmasın herkesin davamıza yapacağı bir katkısı mutlaka vardır” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin günün 24 saati, yılın 365 günü kesintisiz şekilde çalışarak, milletin umutlarına, beklentilerine, hayallerine layık şekilde faaliyet göstermesini temin edeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’yi yeniden eski kriz, kaos, baskı ve sefalet günlerine döndürmenin hesaplarını yapanlara meydanı asla bırakmayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bugünlere kolay gelmediğinin altını çizerek, şöyle devam etti: “Bin yıldır üzerinde yaşadığımız bu topraklarda elde ettiğimiz her kazanımın gerisinde milyonların alın teri, milyonların emeği ve azmi, milyonların kanı vardır. Malazgirt’ten bugüne millet olarak mücadelesiz geçen tek bir günümüz yoktur. Tabii aradan bin yıl geçse de hâlâ bize bu vatanı yakıştıramayanlar, çok görenler olduğunu biliyoruz. Bir asır önce milletimizi Çanakkale’de bu topraklarda izi kalmayacak şekilde silmeye çalışanlara verdiğimiz cevabı hâlâ hazmedemeyenler olduğunu biliyoruz. Dört bir yandan işgale uğramış, ordusu ve Meclisi dağıtılmış, nefes yolları tıkanmış, Anadolu’da yakılan ve zafere ulaşan istiklal ateşinden canı yananların hâlâ aynı hayalin peşinde olduğunu biliyoruz. Rahmetli Menderes’in öncülüğünde geçtiğimiz milletin değerlerine dayalı çok partili siyasi hayatla birlikte ellerinden kayıp giden tek parti faşizmine hâlâ özlem duyanlar olduğunu biliyoruz. Rahmetli Özal’ın Türkiye’yi dünyanın itibarlı ve seçkin ülkeleri arasına sokmak için başlattığı reformları kabullenemeyenlerin yaşadıkları savrulmaları da biliyoruz. Ve nihayet AK Parti’nin 18 yıllık iktidarında Türkiye’yi demokraside ve ekonomide getirdiği seviyeyi görmemek için gözlerini kapatanları, kulaklarını tıkayanları, kalplerini karartanları da biliyoruz.”

“VESAYETİN, TERÖR ÖRGÜTLERİNİN, DARBECİLERİN TUZAKLARINI BOZUYORUZ”

Türkiye’nin 81 vilayeti, 973 ilçesi, bin 389 belediyesi, 42 bin mahalle ve köyünün istisnasız her karışında AK Parti yatırımları ve eserleri bulunduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ana karnındaki çocuktan okula giden evlatlarımıza, çalışanlarımızdan ömrünün son demlerindeki büyüklerimize kadar getirdiğimiz hizmetlerden hayatının her alanında her an faydalanmayan tek bir kişi bulamazsınız. Vesayetin, terör örgütlerinin, darbecilerin ve bu melanetleri ülkenin başına saranların oyunlarını boşa çıkartarak, tuzaklarını bozarak büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını sürdürüyoruz” diye konuştu.

“Milletten demokrasinin kurallarıyla alamadıkları yetkinin eskiden olduğu gibi gaspla kendilerine takdimini bekleyenler hiç kusura bakmasınlar daha çok beklerler” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yakın tarihin en köklü yönetim reformunu yaparak, millî iradenin üstünlüğünü tahkim ederek bu yolu tamamen kapattıklarının altını çizdi.

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nde milletin yarısından fazlasının desteğini alamayan hiç kimseye artık ülkenin yönetiminin teslim edilemeyeceğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletin gönlüne girmenin yolu da onun değerleriyle barışık olmaktan, ona umut vermekten, program ve projeleriyle göz doldurmaktan geçiyor. Biz milletimizin karşısına 18 yıllık hizmet ve eser müktesebatımızla çıkıyoruz. Bununla yetinmiyor, 2023 hedeflerimizle çıkıyoruz. Onunla da yetinmiyor 2053 vizyonumuzu 2071 hayallerimizi konuşuyoruz” dedi.

“YENİ PROJELERİN, YENİ BAŞLANGIÇLARIN SEVİNCİNİ YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Türkiye’yi küresel, siyasi ve ekonomik sistemin en üst seviyesine çıkarmanın hazırlıklarını yaptıklarını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Varsa bizimle bu konularda rekabet edecek birileri onlarla her türlü yarışa hazırız. Buna karşılık yalan ve iftira üzerine kurulu anlamsız polemiklerle ülkenin vaktini, milletin enerjisini heba edenlere elbette eyvallahımız olmayacaktır. Milletimize saygımız gereği yalanlarını ve iftiralarını ortaya sürerken asıl gündemimizden asla kopmayacağız. Kendi partileri içindeki taciz, tecavüz, hırsızlık, ahlaksızlık skandallarıyla yüzleşmeyenlere milletimizin ilk seçimde ağır bir ders vereceğini Cumhur İttifakı olarak bugünden görüyor ve buna inanıyoruz. Bunları kendi karanlıklarıyla, kendi çirkinlikleriyle baş başa bırakıyoruz. Biz Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınması için yeni projelerin, yeni açılışların, yeni başlangıçların heyecanlarını ve sevincini yaşamaya devam edeceğiz.”

AK Parti’nin kazandığı seçimlerdeki söylemlerini anımsatarak, 2023 seçimlerinde milletin karşısına çok daha büyük bir vizyonla, çok daha büyük bir heyecanla çıkacaklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çünkü biz Cumhur İttifakı’yız, çünkü biz AK Parti’yiz. Çünkü biz milletin bağrından çıkmış ve sadece millete borcu olan bir hareketiz. Çünkü biz mazlumların ve mağdurların umudu Türkiye’yiz. İnşallah milletimizle birlikte yazacak, daha çok başarı hikâyelerimiz var. Siz dava ve yol arkadaşlarımdan bu süreçte daha fazla gayret, çok daha samimi çaba, çok daha büyük fedakârlık bekliyorum” sözlerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüse karşı başlatılan aşı çalışmalarında daha bir hafta geçmeden aşılanan vatandaş sayısının 1 milyonu aştığı müjdesini vererek, aşılama çalışmalarının çok başarılı sürdüğünü, aşı programına kademeli olarak tüm vatandaşları dâhil edeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: “Rabbimden önce ölenlerimize rahmet, hastalarımıza şifalar diliyorum. Bu Koronavirüs belasından Rabbim bizleri “Ya Hafız” ismi şerifi hürmetine muhafaza eylesin diyorum. Ve tam anlamıyla inşallah bundan kurtulmak için gece-gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu süreçte aşılanmış olsak da, olmasak da önlemlere riayet edelim. Biliyorsunuz ‘TAMAM’” diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe ilkelerine riayet edelim. Devlet-millet dayanışmasıyla, sabırla, kararlılıkla bu zorlu süreci beraberce aşacağımıza inanıyorum. Asla zorlama yok, her şey özgüven ve kendi şahsi tasarrufuna dayalı. Rabbimden tüm hastalarımıza şifalar diliyorum.”

kaynak:www.tccb.gov.tr

Önerilen Haberler

Leave a Comment