Başkan Samancı `dan Ağrı Belediye Başkanı Sayan `a destek mesajı

ABDULLAH YİĞİT-SERVET SAMANCI –AĞRI Ağrı İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Nuri Samancı, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan `a destek mesajı yayınladı. Başkan Samancı, İSVİÇRE’ de yaşayan HDP’ li olduğu belirtilen Abdülkadir Aktürk’ün Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ı hedef alan video görüntüsüne bir tepkide Başkan Samancı’dan geldi. Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’a destek veren Başkan Samancı, ölüm tehdidi içeren sözleri kınadıklarını söyledi. Sayan’ı susturan; efsane olur Che Guevara olur. En fazla 20 yıl hapis yatarsınız’ diyerek sosyal medyada videolu bir görüntü paylaşan ve HDP’li olduğu belirtilen Abdülkadir Aktürk’ün…

Bugün GÜNDEM SİYASET YAŞAM 

ABDULLAH YİĞİT-SERVET SAMANCI –AĞRI
Ağrı İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Nuri Samancı, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan `a destek mesajı yayınladı.

Başkan Samancı, İSVİÇRE’ de yaşayan HDP’ li olduğu belirtilen Abdülkadir Aktürk’ün Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ı hedef alan video görüntüsüne bir tepkide Başkan Samancı’dan geldi. Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’a destek veren Başkan Samancı, ölüm tehdidi içeren sözleri kınadıklarını söyledi.

Sayan’ı susturan; efsane olur Che Guevara olur. En fazla 20 yıl hapis yatarsınız’ diyerek sosyal medyada videolu bir görüntü paylaşan ve HDP’li olduğu belirtilen Abdülkadir Aktürk’ün hedef gösterdiği Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’a Başkan Samancı `dan destek geldi .

Ağrı İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Nuri Samancı, Başkan Sayan’a yönelik açıklamaları kınadıklarını bildirdi.

Başkan Samancı , “Bir ilin iradesi ve tüm Türkiye’nin kabul ettiği kıymetli bir şahsiyet olan Savcı Sayan’a yapılan bu çirkin saldırı ve şiddet eğilimli açıklamalara cevabı misliyle verilmiştir. Sözlü olarak, eleştiri sınırları dışında kalan, alçakça ve ahlaksızca konuşmalarda bulunan bu zevatın söylemlerinin hiçbir Kürt vatandaşını temsil etmediği açıkça görülmektedir. Bu yakışıksız paylaşımın sahibinin bir halkı, temsil edercesine kendine yüklediği vasfın adilikten başka bir şey olmadığı da herkes tarafından kabul edilmiştir. Vatan hainlerine karşı duruşunu hiçbir zaman bozmayan ve bazı kesimlerce kabul görmeyen bu dik duruş, kendini bilmez zevatların ‘havlamasına’ neden olmaktadır. Ancak bilinsin ki Savcı Sayan’a atılmaya cüret edilecek en ufak bir taş Ağrı halkına, yapılacak bir saldırıdır. Ağrı STK olarak bu zevatı şiddetle kınadığımızı, Ağrı’nın iradesi Belediye Başkanımız Savcı Sayan’ın daima yanında; karşısında olanların da en başta karşılarında duracağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” dedi.

Önerilen Haberler

Leave a Comment