ŞANLIURFA’DA HALK OYUNLARI YARIŞMASINA YOĞUN İLGİ
Şanlıurfa’da düzenlenen 3. Mahalleler Arası Halk Oyunları Yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Yarışma, 13 ilçeden 18 ekibin katılımıyla yapıldı. Şanlıurfa’da düzenlenen 3. Mahalleler Arası Halk Oyunları Yarışması, 13 ilçeden 18 ekibin katılımıyla yapıldı. Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde ŞURKAV ve Haliliye Belediyesinin katkılarıyla bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Mahalleler Arası Halk Oyunları Yarışması yoğun katılımla gerçekleşti. Sabah saatlerinde tüm ilçelerden gelen 18 ekibin valilik önünde sergilediği halk oyunları gösterisini izleyen Vali Hasan Şıldak, Şanlıurfa’nın zengin bir kültürel yapıyı günümüze kadar taşıdığına dikkat çekti. Bölgenin halk oyunlarının bu kültürel yapıda önemli bir yere sahip…
Read More