URFA’DA 5 YIL ÖNCE YAŞANAN KANLI OLAYIN FAİLLERİ YAKALANDI

Ceylanpınar’da 2018 yılında arazi anlaşmazlığı nedeniyle yaşanan ve 1 kişinin öldüğü olayın failleri, JASAT ekiplerince operasyonla yakalandı. Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine bağlı Saraççeşme Mahallesinde 5 Ekim 2018 tarihinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle iki aile arasında kavga yaşanmıştı. Bir kişinin hayatını kaybettiği olayda, aynı aileden olan ve haklarında 25’er yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli N.K., M.K. ve A.K. isimli şahıslar kayıplara karışmıştı. Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından yapılan çalışmalar ve takip sonucu, şahısların olayın yaşandığı Saraççeşme Mahallesinde oldukları tespit edildiği belirtildi. Yerleri tespit edilen…

YAŞAM 

Ceylanpınar’da 2018 yılında arazi anlaşmazlığı nedeniyle yaşanan ve 1 kişinin öldüğü olayın failleri, JASAT ekiplerince operasyonla yakalandı.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine bağlı Saraççeşme Mahallesinde 5 Ekim 2018 tarihinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle iki aile arasında kavga yaşanmıştı.

Bir kişinin hayatını kaybettiği olayda, aynı aileden olan ve haklarında 25’er yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli N.K., M.K. ve A.K. isimli şahıslar kayıplara karışmıştı.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından yapılan çalışmalar ve takip sonucu, şahısların olayın yaşandığı Saraççeşme Mahallesinde oldukları tespit edildiği belirtildi.

Yerleri tespit edilen şahıslar, 3 temmuz perşembe günü komandoların da katıldığı ani bir operasyonla yakalandı.

Jandarma Komutanlığı, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Şanlıurfa ili, Ceylanpınar ilçesi, Saraççeşme mahallesinde 05.10.2018 tarihinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle meydana gelen olayda S.C. isimli şahıs Kasten Öldürülmüş; aynı aileden olaya karıştıkları belirlenen ve haklarında (25)’er yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari şahıslardan; N.K, M.K. ve A.K. isimli şahısların yakalanması için Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından uzun zamandır yapılan çalışmalar ve takip sonucu yerleri tespit edilmiştir. Yerleri tespit edilen firarileri yakalamak için 03.08.2023 tarihinde Ceylanpınar ilçesi, Saraççeşme mahallesinde komandoların da katıldığı şok baskında saklandıkları yerde yakalanmışlardır. Yakalanan firari şahıslar adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumlulukların gereği olarak; suç ve suçluya yönelik gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması için yürütülen çalışmalara aralıksız devam etmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”.

Önerilen Haberler

Leave a Comment